В даний час багато країн світу стурбовані питанням збереження екології та природи. На тлі глобального потепління дана проблема стає з кожним роком все гостріше. Вчені вважають, що непоправної шкоди навколишньому середовищу завдають поліетиленові пакети, а також неправильна переробка цієї тари, і наполягають на повсюдне використання паперових пакетів.

Екологи багато в чому мають рацію. Адже немає жодної людини, яка б не бачив безгоспні звалища поліетиленових пакетів, їх розносить вітер, терзають тварини. Від цього страждають не тільки міста, а й річки, сільськогосподарські поля. І проблема навіть не в естетичному вигляді мегаполісів, а саме в забрудненні навколишнього середовища. Адже вчені довели, що близько 10% сміття, яке справляє людина, складають поліетиленові пакети, а це не так вже й мало.

Варто замислитися над тим, що при виготовленні поліетиленових пакетів виділяється велика кількість отруйних речовин. Крім цього, перебуваючи в природному середовищі, ця тара розкладається століттями, а при неправильній утилізації, в разі спалювання пакетів, є небезпека завдати непоправної шкоди екології. Необхідно також відзначити, що в природі немає жодної живої істоти, яке могло б переробляти поліетиленові пакети. Цей факт теж наводить на сумні думки.

Останнім часом в магазинах почали з’являтися так звані біорозкладні упаковки, які на ділі є звичайними поліетиленовими пакетами, тільки зі спеціальною добавкою, спрямованої на руйнування тари в подальшому. Тільки ось безпеку даної присадки як для людини, так і для навколишнього середовища не доведена. Тому багато країн стали переходити на виготовлення паперових эко пакетів. Наприклад, в Європі і США покупцям в магазинах пропонують упаковку на вибір – паперовий або поліетиленовий пакет. Помічено, що більшість вибирає все-таки паперові пакети. Адже вони, на відміну від пластикових, під впливом сонця і вологи розкладаються досить швидко.

Паперові пакети легко засвоюються мікроорганізмами, а при спалюванні тари навколишнє середовище не страждає, а навпаки, вийшов попіл цілком можна використовувати в сільськогосподарських цілях в якості добрива.

На жаль, в нашій країні в магазинах і супермаркетах упакувати продукти можна тільки в два види тари – великі і маленькі поліетиленові пакети. Очевидно, що власників торгових мереж мало турбують питання екології. Тому для того, щоб зберегти природу, потрібно втручання уряду, тобто необхідно на законодавчому рівні зобов’язати власників супермаркетів, магазинів, ринків та інших торгових закладів давати покупцям право вибору – поліетиленовий або паперовий пакет. Для цього необхідна соціальна реклама в газетах, на радіо і телебаченні. Можливо, що, задумавшись про питання безпеки тієї чи іншої тари, вийде поліпшити екологічну ситуацію в багатьох містах і в цілому по країні.